• Emirates.Estate do t'ju ndihmojë të blini dhe
  të shisni prona në Emiratet e Bashkuara Arabe!

 • Apartamente në shitje direkt nga
  zhvilluesit pa tarifa shtesë!

 • Kthim i lartë investimi deri në 8.2%!

 • 20 vjet zhvillim të pasurive të paluajtshme
  mbështetur nga programi zyrtar i qeverisë
  së Emirateve të Bashkuara Arabe!

 • Vetëm listat e pronave të verifikuara nga
  zhvilluesit dhe agjencitë e pasurive të paluajtshme!

Abu Dhabi
Ishulli Al Reem 2971 prone
Al Ghadeer 273 Prona
Ishulli Saadiyat 1432 Prona
Ishulli Yas 2929 Prona
Dubai
Dubai Marina 2032 Prona
Downtown Dubai 2309 Prona
Business Bay 3702 Prona
Palm Jumeirah 2394 Prona
Ras Al Khaimah
Fshati Al Hamra 172 Prona
Ishulli Al Marjan 484 Prona
Mina Al Arab 376 Prona
Sidroh 0 Prona
Sharjah
Al Khan 25 Prona
Al Taawun 3 Prona
Muwaileh 74 Prona
Ne rekomandojme
Komplekset Rezidenciale
Prona në Emiratet e Bashkuara Arabe
Oferta të nxehta
Agjencitë
Metropolitan Premium Properties - Dubai
5305 Prona në 6 qytetet
FAM Properties
4379 Prona në 1 qytet
AX Capital Real Estate
2395 Prona në 2 qytetet
Abonohuni në buletinin
Abonohu

Pasuri të paluajtshme në Emiratet e Bashkuara Arabe

Emirates.Estate ofron një gamë ekskluzive të marrëveshjeve më të fundit të pronave në Emiratet e Bashkuara Arabe. Ne kemi mbledhur pronat më të mira në Dubai dhe Emiratet e Bashkuara Arabe nga zhvilluesit kryesorë dhe agjencitë e pasurive të paluajtshme. Me Emirates.Estate, ju mund të gjeni lehtësisht shtëpinë tuaj të ëndrrave për të jetuar ose investuar. Ekipi ynë verifikon çdo listë pronash dhe filtrat tanë të kërkimit të lehtë për t'u përdorur do t'ju ndihmojnë të gjeni prona për shitje në Emiratet e Bashkuara Arabe që përputhen në mënyrë të përkryer me të gjitha kërkesat tuaja në vetëm pak kohë.

Prona në shitje në Emiratet e Bashkuara Arabe

Të njohur për gradaçelat e tyre mahnitës dhe zhvillimet ultra-moderne të vilave nga njëra anë dhe për pazaret tradicionale plot zhurmë dhe butikët elegant nga ana tjetër, tregu i pronave në Emiratet e Bashkuara Arabe tërheq shumë të huaj që kërkojnë diçka luksoze. Zgjedhja e pronave në këtë vend varion nga apartamentet me stilt ë veçantë në projekte luksoze zhvillimi me rendiment të lartë deri te projektet mahnitëse të vilave dhe shtëpi më të mëdha në lagjet kryesore.

Destinacionet më të njohura për blerjen e pronave në Emiratet e Bashkuara Arabe janë:

 • Dubai
 • Abu Dhabi
 • Ajman
 • Sharjah
 • Ras Al Khaimah
 • Umm Al Quawain
 • Fujairah

Çmimet e pronave në Emiratet e Bashkuara Arabe në 2023

Tregu i pasurive të paluajtshme të Emirateve të Bashkuara Arabe është njohur si një nga tregjet më të paqëndrueshme. Vendi pa një nga përplasjet më të rëndësishme të banesave nga viti 2008 në 2011. Megjithatë, deri në vitin 2014 tregu arriti të rikuperohej, me çmimet e pronave që u rritën me pothuajse 70%. Që atëherë, çmimet e banesave kanë ardhur duke u ulur ngadalë. Sot, çmimet mesatare në qytetet më të njohura të Emirateve të Bashkuara Arabe duken si më poshtë:

 • Dubai – 13,880,31 AED për m2 në qendër të qytetit dhe 8,602,91 AED për m2 jashtë qendrës;
 • Abu Dhabi - 12,005,36 AED për m2 në qendër të qytetit dhe 9,793,95 AED për m2 jashtë qendrës;
 • Ras-Al-Khaimah – 7,396,42 AED për m2 në qendër të qytetit dhe 3,922,46 AED jashtë qendrës;
 • Fujairah- 6,000.00 AED për m2 në qendër të qytetit dhe 4,800.00 AED jashtë qendrës;
 • Ajman - 4,939.12 AED për m2 në qendër të qytetit dhe 10,650.29 AED jashtë qendrës;
 • Sharjah - 7,334,82 AED për m2 në qendër të qytetit dhe 4,540,00 AED jashtë qendrës..

Investime në prona në Emiratet e Bashkuara Arabe

Tregu i pronave në Emiratet e Bashkuara Arabe ka tërhequr kohët e fundit shumë investitorë të huaj që kërkojnë opsione luksoze. Arsyeja është se këto ditë, tregu ka ofruar prona me cilësi të lartë në projekte ekskluzive me çmimet më të ulëta në një dekadë dhe normat e hipotekave më të ulëtat në histori. Me uljen e çmimeve, të huajt kanë një mundësi për të bërë një pazar të leverdishëm për pronësi.

Përveç kësaj, investitorët privatë ndërkombëtarë ka të ngjarë të zgjedhin Emiratet e Bashkuara Arabe për shkak të diellit dhe sigurisë së këtij vendi.

Emirates.Estate do t'ju ndihmojë të blini pronë në Emiratet e Bashkuara Arabe

Po kërkoni të blini një shtëpi në Emiratet e Bashkuara Arabe? Platforma jonë siguron gjithçka që klientët tanë kanë nevojë:

 • Ofertat më të fundit të pronave nga zhvilluesit e besuar, agjentët e pasurive të paluajtshme dhe pronarët e pronave;
 • Një nga bazat më të mëdha të të dhënave të pronave në Emiratet e Bashkuara Arabe;
 • Kërkimi i pronave i thjeshtë për përdoruesit me filtra të ndryshëm parametrash;
 • Lajmet dhe statistikat më të fundit të tregut, udhëzuesit dhe rishikimet dhe informacione të tjera të dobishme për emigrantët;
 • Këshilla profesionale për pasuri të paluajtshme..

Emirates.Estate do t'ju ndihmojë të gjeni pronën tuaj ideale dhe ta blini atë nga një shitës i besuar. Shikoni ofertat tona më të nxehta të pronave sot!