Sortare după
6 Proprietăți

Jumeirah Village Triangle Real Estate Market Trends

Last update: 30 Aprilie 2026
Median Price
1 747 000 AED
8.1% YoY
Median price per m² (sqm)
16 493 AED
16.5% YoY
Average price
1 723 821 AED
4.6% YoY
Minimal Price
832 111 AED
38.7% YoY
Most expensive listing
2 687 000 AED
-5.2% YoY
Median Size
108 Metri pătrați
Minimal Size
72 Metri pătrați
Maximum size
227 Metri pătrați
REALESTATE MARKET OVERVIEW
3 luni
6 luni
1 an
Toate
Dubai
DETAILED MARKET INSIGHTS
Key Indicators Dubai Jumeirah Village Triangle Diferență
Median Price 2 345 693 AED 1 747 000 AED - 598 693 AED (-25.5%)
Median price per m² (sqm) 20 102 AED 16 493 AED - 3 609 AED (-18.0%)
Average price 2 750 180 AED 1 723 821 AED - 1 026 359 AED (-37.3%)
Minimal Price 15 255 AED 832 111 AED + 816 856 AED (5,354.7%)
Most expensive listing 117 655 556 AED 2 687 000 AED - 114 968 556 AED (-97.7%)
Median Size 115 Metri pătrați 108 Metri pătrați - 7 m² (-6.1%)
Minimal Size 22 Metri pătrați 72 Metri pătrați + 50 m² (227.3%)
Largest Unit 449 Metri pătrați 227 Metri pătrați - 222 m² (-49.4%)
Number of transactions 12095 201 - 11 894 (-98.3%)
Nu găsiți imobilul de care aveți nevoie?
Solicitați informații și cei mai buni agenți vă vor ajuta să găsiți opțiunea dvs. perfectă.