Villas and houses for sale in Rukan

Sortare după
4 Proprietăți

Proprietăți similare apropiate de Rukan

Rukan Real Estate Market Trends

Last update: 30 Aprilie 2026
Median Price
1 177 500 AED
0.2% YoY
Median price per m² (sqm)
13 613 AED
-6.5% YoY
Average price
1 607 777 AED
17.0% YoY
Minimal Price
960 000 AED
6.7% YoY
Most expensive listing
3 150 000 AED
17.8% YoY
Median Size
94 Metri pătrați
Minimal Size
59 Metri pătrați
Maximum size
392 Metri pătrați
REALESTATE MARKET OVERVIEW
3 luni
6 luni
1 an
Toate
Dubai
DETAILED MARKET INSIGHTS
Key Indicators Dubai Rukan Diferență
Median Price 3 275 000 AED 1 177 500 AED - 2 097 500 AED (-64.0%)
Median price per m² (sqm) 19 608 AED 13 613 AED - 5 995 AED (-30.6%)
Average price 4 509 307 AED 1 607 777 AED - 2 901 530 AED (-64.3%)
Minimal Price 69 397 AED 960 000 AED + 890 603 AED (1,283.3%)
Most expensive listing 115 000 000 AED 3 150 000 AED - 111 850 000 AED (-97.3%)
Median Size 170 Metri pătrați 94 Metri pătrați - 76 m² (-44.7%)
Minimal Size 21 Metri pătrați 59 Metri pătrați + 38 m² (181.0%)
Largest Unit 3 743 Metri pătrați 392 Metri pătrați + 389 m² (12,966.7%)
Number of transactions 6123 18 - 6 105 (-99.7%)
Nu găsiți imobilul de care aveți nevoie?
Solicitați informații și cei mai buni agenți vă vor ajuta să găsiți opțiunea dvs. perfectă.