2 bedrooms apartments for rent in Dubai Sports City

Sortare după
5 Proprietăți

Proprietăți similare apropiate de Dubai Sports City

Dubai Sports City Real Estate Market Trends

Last update: 30 Aprilie 2026
Median Price
1 649 470 AED
24.5% YoY
Median price per m² (sqm)
14 202 AED
21.1% YoY
Average price
1 556 706 AED
15.5% YoY
Minimal Price
650 000 AED
3,500.3% YoY
Most expensive listing
2 820 000 AED
31.5% YoY
Median Size
112 Metri pătrați
Minimal Size
43 Metri pătrați
Maximum size
231 Metri pătrați
REALESTATE MARKET OVERVIEW
3 luni
6 luni
1 an
Toate
Dubai
DETAILED MARKET INSIGHTS
Key Indicators Dubai Dubai Sports City Diferență
Median Price 2 345 693 AED 1 649 470 AED - 696 223 AED (-29.7%)
Median price per m² (sqm) 20 102 AED 14 202 AED - 5 900 AED (-29.4%)
Average price 2 750 180 AED 1 556 706 AED - 1 193 474 AED (-43.4%)
Minimal Price 15 255 AED 650 000 AED + 634 745 AED (4,160.9%)
Most expensive listing 117 655 556 AED 2 820 000 AED - 114 835 556 AED (-97.6%)
Median Size 115 Metri pătrați 112 Metri pătrați - 3 m² (-2.6%)
Minimal Size 22 Metri pătrați 43 Metri pătrați + 21 m² (95.5%)
Largest Unit 449 Metri pătrați 231 Metri pătrați - 218 m² (-48.6%)
Number of transactions 12095 274 - 11 821 (-97.7%)
Nu găsiți imobilul de care aveți nevoie?
Solicitați informații și cei mai buni agenți vă vor ajuta să găsiți opțiunea dvs. perfectă.