Al Hamra Village

Min. sale price
Studio420 000 AED
1-bed lägenhet800 000 AED
2-bed lägenhet850 000 AED
Villa1 750 000 AED
Avg. sale price
Studio9 420 000 AED
1-bed lägenhet97 187 026 AED
2-bed lägenhet73 410 097 AED
Villa7 261 065 AED
Properties in the areaLägenhet, radhus, villa
Developers in the area

39 objekt

399 objekt
Properties in Al Hamra Village
Sorter etter
306 objekt
-
Sovrum: 1Badrum: 2Bruksområde: 76 m2
-
Rum: StudioBruksområde: 40 m2Avstånd till havet: 500 m
-
Sovrum: 4Badrum: 5Bruksområde: 357 m2
-
Sovrum: 5Badrum: 6Bruksområde: 513 m2
-
Sovrum: 5Badrum: 6Bruksområde: 504 m2
-
Sovrum: 5Badrum: 6Bruksområde: 504 m2
-
Avstånd till havet: 100 mFärdigställande år: IV fjärdedel, 2022, completed
MQWJ+V94 - Al Hamra Village - Ras al Khaimah - UAE -
Avstånd till havet: 200 mFärdigställande år: IV fjärdedel, 2019, completed
MQXJ+XX5 - Sofia St - Al Hamra Village - Ras al Khaimah - UAE -
Avstånd till havet: 850 mFärdigställande år: II fjärdedel, 2024, off-plan
MQXR+P82 - Al Hamra Village - Ras al Khaimah - UAE -
Sovrum: 2Badrum: 3Bruksområde: 119.8 m2
-
Avstånd till havet: 200 mFärdigställande år: IV fjärdedel, 2019, completed
Al Hamra Village - Ras al Khaimah - UAE -
Sovrum: 4Badrum: 3Bruksområde: 250.8 m2
-
Avstånd till havet: 300 m
MQMJ+PR3 - Al Hamra Village - Ras al Khaimah - UAE -
Rum: StudioBadrum: 1Bruksområde: 46.5 m2
-
Avstånd till havet: 100 mFärdigställande år: II fjärdedel, 2024, off-plan
Al Hamra Village - Ras al Khaimah - UAE -
Sovrum: 2Badrum: 3Bruksområde: 119.8 m2
-
Avstånd till havet: 100 mFärdigställande år: IV fjärdedel, 2026, off-plan
Falcon Island, Riga St, Al Hamra Village, Ras Al Khaimah - UAE -
Rum: StudioBadrum: 1Bruksområde: 46.5 m2
-
Sovrum: 2Badrum: 3Bruksområde: 195.1 m2
-
Rum: StudioBadrum: 1Bruksområde: 46.5 m2
-
Sovrum: 2Badrum: 3Bruksområde: 210 m2
-
Sovrum: 1Badrum: 2Bruksområde: 65 m2
-
Sovrum: 2Badrum: 3Bruksområde: 115.6 m2
-
Rum: StudioBadrum: 1Bruksområde: 43.3 m2
1 - 24 av 306
































