Properties for sale in instalments in Dubai Studio City
Sorter etter
3 objekt
-
Rum: 3Sovrum: 2Badrum: 3Bruksområde: 99 m2I Dubai Studio City är lägenheter som erbjuder en 2-årig betalningsplan efter överlämnandet genomtänkt designade med inspiration från arabiska Arisha och förstärkta med bekvämligheter i världsklass. Mer info
-
Rum: 2Sovrum: 1Badrum: 2Bruksområde: 84 m2I Dubai Studio City är lägenheter som erbjuder en 2-årig betalningsplan efter överlämnandet genomtänkt designade med inspiration från arabiska Arisha och förstärkta med bekvämligheter i världsklass. Mer info
-
Rum: 3Sovrum: 2Badrum: 1Bruksområde: 97 m2Dessa lägenheter i Dubai Studio City erbjuder fritidsfaciliteter, simbassänger, fitness- och wellnessfaciliteter, anlagda områden och stark hyresattraktion. Mer info
Liknande egenskaper nära Dubai Studio City
-
Rum: 5Sovrum: 4Bruksområde: 150 m2Avstånd till havet: 500 m
-
Rum: 2Sovrum: 1Bruksområde: 60 m2Avstånd till havet: 100 m
-
Rum: StudioBruksområde: 60 m2Avstånd till havet: 500 m
-
Sovrum: 4Badrum: 6Bruksområde: 423 m2Avstånd till havet: 80 m
-
Rum: 3Sovrum: 2Badrum: 3Bruksområde: 172 m2
-
Rum: 6Sovrum: 5Badrum: 6Bruksområde: 900 m2Villaprojektet som är byggt i ett 1 500 000 m² stort komplex erbjuder överkomliga priser och avbetalningsalternativ fram till leverans. De lyxiga villorna ligger vid havet. Mer info
-
Rum: 7Sovrum: 6Badrum: 7Bruksområde: 1450 m2Villaprojektet som är byggt i ett 1 500 000 m² stort komplex erbjuder överkomliga priser och avbetalningsalternativ fram till leverans. De lyxiga villorna ligger vid havet. Mer info
-
Rum: 5Sovrum: 4Badrum: 5Bruksområde: 535 m2Villaprojektet som är byggt i ett 1 500 000 m² stort komplex erbjuder överkomliga priser och avbetalningsalternativ fram till leverans. De lyxiga villorna ligger vid havet. Mer info
-
Rum: 4Sovrum: 3Badrum: 4Bruksområde: 213 m2
-
Rum: 3Sovrum: 2Badrum: 3Bruksområde: 173 m2Lägenheter i Al Mamzar, Sharjah, nära Dubai, med Damascen-inspirerad design, fantastisk stads- och havsutsikt, lyxiga bekvämligheter och en flexibel 2-årig betalningsplan. Mer info
-
Rum: 4Sovrum: 3Badrum: 4Bruksområde: 267 m2Lägenheter i Sharjah, Al Rifaah erbjuder boende vid havet med en privat strand. Projektet erbjuder ett lugnt liv i ett hotellkonceptprojekt. Mer info
-
Rum: 4Sovrum: 3Badrum: 4Bruksområde: 200 m2Lägenheter i Al Mamzar, Sharjah, nära Dubai, med Damascen-inspirerad design, fantastisk stads- och havsutsikt, lyxiga bekvämligheter och en flexibel 2-årig betalningsplan. Mer info
-
Sovrum: 3Badrum: 3Bruksområde: 200 m2
-
Rum: 2Sovrum: 1Badrum: 2Bruksområde: 110 m2Lägenheter i Sharjah, Al Rifaah erbjuder boende vid havet med en privat strand. Projektet erbjuder ett lugnt liv i ett hotellkonceptprojekt. Mer info
-
Rum: 3Sovrum: 2Badrum: 3Bruksområde: 156 m2Lägenheter i Sharjah, Al Rifaah erbjuder boende vid havet med en privat strand. Projektet erbjuder ett lugnt liv i ett hotellkonceptprojekt. Mer info
-
Rum: 2Sovrum: 1Badrum: 2Bruksområde: 86 m2
-
Sovrum: 2Badrum: 2Bruksområde: 79 m2
-
Rum: 3Sovrum: 2Badrum: 3Bruksområde: 60 m2Lev ölivsstilen på Siniyah Island, Umm Al-Quwain, med flexibla delbetalningar, direkt strandåtkomst, golfbana, förstklassiga bekvämligheter och spännande vattensporter. Mer info
-
Rum: 5Sovrum: 4Badrum: 5Bruksområde: 279 m2Brabus Island i Abu Dhabi är den första lyxiga ön som bär Brabus-varumärket, med faciliteter i världsklass, en privat marina, strandklubb och flexibla betalningsplaner. Mer info
-
Rum: 4Sovrum: 3Badrum: 4Bruksområde: 200 m2Upplev öbo på Siniyah Island, Umm Al-Quwain, med strandlägenheter, en golfbana och vattensporter, allt med flexibla avbetalningsplaner fram till överlämnandet. Mer info
-
Rum: 3Sovrum: 2Badrum: 3Bruksområde: 60 m2Lägenheter på Siniyah Island, Umm Al Quwain, erbjuder en unik ölivsstil med avbetalningsplaner fram till leveransdatumet, med direkt tillgång till stranden, en golfbana och äventyrsvattensporter. Mer info
By type of property
Popular regions
By region
Glitz
1
By price
By popular keywords
Residential complexes
Dubai Studio City Real Estate Market Trends
Last update: 30 April 2026
Median Price
880 576 AED
1.0%
YoY
Median price per m² (sqm)
16 513 AED
4.6%
YoY
Average price
896 694 AED
-3.8%
YoY
Minimal Price
7 948 AED
-85.9%
YoY
Most expensive listing
6 000 000 AED
-88.0%
YoY
Median Size
55 m2
Minimal Size
26 m2
Maximum size
1 077 m2
REALESTATE MARKET OVERVIEW
DETAILED MARKET INSIGHTS
| Key Indicators | Dubai | Dubai Studio City | Skillnad |
|---|---|---|---|
| Median Price | 1 679 711 AED | 880 576 AED | - 799 135 AED (-47.6%) |
| Median price per m² (sqm) | 19 242 AED | 16 513 AED | - 2 729 AED (-14.2%) |
| Average price | 3 225 605 AED | 896 694 AED | - 2 328 911 AED (-72.2%) |
| Minimal Price | 2 312 AED | 7 948 AED | + 5 636 AED (243.8%) |
| Most expensive listing | 3 130 254 657 AED | 6 000 000 AED | - 3 124 254 657 AED (-99.8%) |
| Median Size | 82 m2 | 55 m2 | - 27 m² (-32.9%) |
| Minimal Size | 20 m2 | 26 m2 | + 6 m² (30.0%) |
| Largest Unit | 1 088 060 m2 | 1 077 m2 | + 0 m² (0.0%) |
| Number of transactions | 59646 | 513 | - 59 133 (-99.1%) |
Hittar du inget hem du letar efter?
Låt din begäran och de bästa mäklare hjälper dig att hitta ditt perfekta alternativ.