Properties for sale in Dubai Harbour from real estate agencies
Κατάταξη ανά
747 ακίνητα
-
BEACH ISLE σε Dubai Harbour, Dubai, ΗΑΕ Αρ. 46860Συγκρότημα κτιρίωνΑπόσταση από τη θάλασσα: 20 μΈτος ολοκλήρωσης: III συνοικία, 2023, εκτός σχεδίου
Emaar Beachfront - The Palm Jumeirah - Dubai - UAE -
BEACHGATE BY ADDRESS σε Dubai Harbour, Dubai, ΗΑΕ Αρ. 167782Συγκρότημα κτιρίωνΑπόσταση από τη θάλασσα: 100 μΈτος ολοκλήρωσης: IV συνοικία, 2026, εκτός σχεδίου
The Palm Jumeirah - Dubai Marina - Dubai - UAE -
Υπνοδωμάτια: 2Χώρο: 145 τ.μ.Απόσταση από τη θάλασσα: 100 μTwo bedroom apartments in the only building in the world designed with the participation of world designer Elie Saab Λεπτομέρειες
-
Υπνοδωμάτια: 3Χώρο: 182 τ.μ.3 Bedroom Luxury Apartment in a complex designed in partnership with renowned couturier Elie Saab and leading Dubai developer Emaar Λεπτομέρειες
-
Υπνοδωμάτια: 3Χώρο: 182 τ.μ.Απόσταση από τη θάλασσα: 100 μStunning three-bedroom apartment in the elite Grand Blue Tower residence by Elie Saab Λεπτομέρειες
-
Υπνοδωμάτια: 3Χώρο: 205 τ.μ.Απόσταση από τη θάλασσα: 100 μRefined and sophisticated design of every detail in the interior of the three-bedroom apartment, from the world famous designer Elie Saab Λεπτομέρειες
-
Υπνοδωμάτια: 3Χώρο: 180 τ.μ.Απόσταση από τη θάλασσα: 100 μImmerse yourself in a world of luxury and luxury in your three-bedroom apartment, new residence from Elie Saab and Emaar Λεπτομέρειες
-
Υπνοδωμάτια: 3Χώρο: 224 τ.μ.Απόσταση από τη θάλασσα: 100 μSpacious apartment with three bedrooms, an area of 224 sq.m., the largest possible for this category of apartments Λεπτομέρειες
-
BEACH VISTA σε Dubai Harbour, Dubai, ΗΑΕ Αρ. 46766Συγκρότημα κτιρίωνΑπόσταση από τη θάλασσα: 30 μΈτος ολοκλήρωσης: III συνοικία, 2021, ολοκληρώθηκε
34WQ+VCM Emaar Beachfront - The Palm Jumeirah - Dubai Marina - Dubai - UAE -
SUNRISE BAY σε Dubai Harbour, Dubai, ΗΑΕ Αρ. 46779Συγκρότημα κτιρίωνΑπόσταση από τη θάλασσα: 30 μΈτος ολοκλήρωσης: IV συνοικία, 2021, ολοκληρώθηκε
Emaar Beachfront - The Palm Jumeirah - Dubai - UAE -
Υπνοδωμάτια: 2Χώρο: 123 τ.μ.Απόσταση από τη θάλασσα: 100 μExperience Elie Saab's haute couture in every detail of your three-bedroom apartment Λεπτομέρειες
-
Υπνοδωμάτια: 4Χώρο: 228 τ.μ.Απόσταση από τη θάλασσα: 100 μ
-
Υπνοδωμάτια: 4Χώρο: 240 τ.μ.Απόσταση από τη θάλασσα: 100 μTreat yourself to the luxury and pleasure of living in a spacious 4 bedroom beachfront apartment just 25 minutes' drive from downtown Dubai Λεπτομέρειες
-
BEACH MANSION σε Dubai Harbour, Dubai, ΗΑΕ Αρ. 59358Συγκρότημα κτιρίωνΑπόσταση από τη θάλασσα: 500 μΈτος ολοκλήρωσης: I συνοικία, 2022, ολοκληρώθηκε
Al Emreef St - Dubai Marina - Dubai - UAE -
BEACH VISTA TOWER 2 σε Dubai Harbour, Dubai, ΗΑΕ Αρ. 68551Συγκρότημα κτιρίωνΑπόσταση από τη θάλασσα: 30 μΈτος ολοκλήρωσης: I συνοικία, 2022, ολοκληρώθηκε
Emaar Beachfront - The Palm Jumeirah - Dubai - UAE -
Υπνοδωμάτια: 3Χώρο: 194 τ.μ.Απόσταση από τη θάλασσα: 100 μLuxury three-bedroom apartment 100 meters from the sea coast and 5 minutes from Dubai Marina Λεπτομέρειες
-
Υπνοδωμάτια: 3Χώρο: 194 τ.μ.Απόσταση από τη θάλασσα: 100 μEnjoy the serenity of the seaside and the highest level of comfort from the comfort of your luxurious 3-bedroom apartment Λεπτομέρειες
-
Υπνοδωμάτια: 2Μπάνια: 2Χώρο: 1217 τ.μ.
-
Υπνοδωμάτια: 4Χώρο: 209 τ.μ.Απόσταση από τη θάλασσα: 100 μ
-
Υπνοδωμάτια: 2Χώρο: 119 τ.μ.Απόσταση από τη θάλασσα: 100 μ
-
Υπνοδωμάτια: 3Χώρο: 178 τ.μ.Απόσταση από τη θάλασσα: 100 μA three-bedroom apartment in a new project from developer Emaar, combines the laid-back Miami Beach lifestyle with the rhythms of the metropolis Λεπτομέρειες
-
Υπνοδωμάτια: 3Χώρο: 179 τ.μ.Απόσταση από τη θάλασσα: 100 μLuxurious living on the very seaside in an extra-comfortable 3 bedroom apartment Λεπτομέρειες
-
Υπνοδωμάτια: 3Χώρο: 158 τ.μ.Απόσταση από τη θάλασσα: 100 μ
-
Υπνοδωμάτια: 2Χώρο: 119 τ.μ.Απόσταση από τη θάλασσα: 100 μ
1 - 24 από 747
By type of property
Popular regions
By region
EMAAR Beachfront
418
By price
By popular keywords
Residential complexes
DAMAC BAY 2
20
Dubai Harbour Real Estate Market Trends
Last update: 30 Απρίλιος 2026
Median Price
3 950 000 AED
-16.0%
YoY
Median price per m² (sqm)
38 950 AED
-2.9%
YoY
Average price
5 294 734 AED
-3.1%
YoY
Minimal Price
609 786 AED
-22.3%
YoY
Most expensive listing
28 257 199 AED
-0.2%
YoY
Median Size
111 τ.μ.
Minimal Size
30 τ.μ.
Maximum size
503 τ.μ.
REALESTATE MARKET OVERVIEW
DETAILED MARKET INSIGHTS
| Key Indicators | Dubai | Dubai Harbour | Διαφορά |
|---|---|---|---|
| Median Price | 1 679 711 AED | 3 950 000 AED | + 2 270 289 AED (135.2%) |
| Median price per m² (sqm) | 19 242 AED | 38 950 AED | + 19 708 AED (102.4%) |
| Average price | 3 225 605 AED | 5 294 734 AED | + 2 069 129 AED (64.1%) |
| Minimal Price | 2 312 AED | 609 786 AED | + 607 474 AED (26,274.8%) |
| Most expensive listing | 3 130 254 657 AED | 28 257 199 AED | - 3 101 997 458 AED (-99.1%) |
| Median Size | 82 τ.μ. | 111 τ.μ. | + 29 m² (35.4%) |
| Minimal Size | 20 τ.μ. | 30 τ.μ. | + 10 m² (50.0%) |
| Largest Unit | 1 088 060 τ.μ. | 503 τ.μ. | + 502 m² (50,200.0%) |
| Number of transactions | 59646 | 147 | - 59 499 (-99.8%) |
Δεν μπορείς να βρεις αυτό που ψάχνεις?
Κάνε μια ερώτηση και οι καλύτεροι πράκτορες θα σε βοηθήσουν να βρεις την καλύτερη επιλογή.

.jpg)

_result_480x320.jpg)